Tradycyjnie, tegoroczna 42. edycja Sympozjum odbędzie się w Szczyrku w hotelu Meta.

Szczyrk to małe miasteczko położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie bielskim. Jest zlokalizowane na południe od Bielska-Białej, północny wschód od rzeki Wisły i północny zachód od Żywca, w dolinie Żylicy, w Beskidzie Śląskim, na Żywiecczyźnie (Małopolska). Niewątpliwie największym atutem tego urokliwego miejsca jest niepowtarzalna panorama Beskidu Śląskiego z zarysowanymi okolicznymi szczytami (Skrzyczne, Malinowska Skała, Magura, Klimczok).

Na przestrzeni ostatnich lat Szczyrk nabrał charakteru kurortu turystyczno-wypoczynkowego, stając się bardzo atrakcyjnym miejscem. Zapewnia, nawet tym najbardziej wymagającym, różnorodne formy aktywnego i biernego wypoczynku o każdej porze roku. W Szczyrku odpoczynku poszukują amatorzy górskich wycieczek przemierzając różne piesze szlaki, pasjonaci spacerów nordic walking, skoczkowie narciarscy, narciarze, biegacze, paralotniarze, miłośnicy jazdy konnej, itd.

Uczestnikom Sympozjum zamierzamy zaproponować zakwaterowanie w renomowanym hotelu o wysokim standardzie (Hotel Meta). Jedynie w przypadku doktorantów i studentów z ośrodków krajowych dopuszczamy możliwość wyboru innego miejsca zakwaterowania (o niższym standardzie), przy zapewnieniu pełnego wyżywienia w miejscu Sympozjum.
Hotel Meta to nowoczesny, stylowy czterogwiazdkowy hotel w Szczyrku. Piękna górska okolica, bliskość najpopularniejszych wyciągów narciarskich i wspaniała atmosfera sprawiają, że wielu Gości wraca do nas co roku. Czekają na Państwa różnorodne atrakcje. Między innymi Meta Music Club, gdzie można posłuchać muzyki na żywo, Grill Bar, restauracje i kawiarnie oraz letni basen pod gołym niebem. Nasi Goście mogą skorzystać z nielimitowanego dostępu do strefy Wellness.